PRNews.pl: Strategiczna współpraca Grupy BNP Paribas

Bank BNP Paribas i BNP Paribas Faktoring nawiązały współpracę z FinTechem Monevia – liderem w obszarze mikrofaktoringu online. To dobra wiadomość dla Klientów Grupy BNP Paribas z segmentu mikro i małych przedsiębiorstw, którzy będą mogli teraz skorzystać z kompletnych rozwiązań faktoringowych na preferencyjnych warunkach, bez względu na branżę, wielkość czy staż rynkowy firmy. Posiadacze rachunku firmowego w Banku BNP Paribas zyskują m.in. darmowy limit faktoringowy do 100 tys. zł na start, brak prowizji przygotowawczej czy brak kar za spóźnioną zapłatę kontrahenta – do 30 dni po terminie.

Mikrofaktoring – szybki sposób na gotówkę
Mikrofaktoring to usługa, która pozwala uzyskać finansowanie na podstawie faktur z odroczoną płatnością. Zamiast czekać na zapłatę od kontrahentów, firmy mogą sprzedać swoje wierzytelności firmie faktoringowej i otrzymać gotówkę od razu. Aby pomóc swoim Klientom w tym zakresie oraz zapewnić im najszybsze i najwygodniejsze rozwiązania, Bank BNP Paribas i BNP Paribas Faktoring nawiązali współpracę z Monevią. Firma ta to najdłużej działający w Polsce FinTech mikrofaktoringowy, który specjalizuje się w finansowaniu należności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw online. Dzięki tej współpracy Klienci Grupy BNP Paribas mogą teraz finansować pojedyncze faktury w PLN lub EUR, bez zobowiązań długoterminowych z faktorem. System online zapewnia łatwy i szybki dostęp do gotówki, która jest wypłacana w ciągu maksymalnie 24 godzin od potwierdzenia faktury przez kontrahenta. Ponadto, posiadacze rachunku firmowego w Banku BNP Paribas otrzymują darmowy limit faktoringowy do 100 000 zł na start, nie płacą prowizji przygotowawczej ani kar za opóźnienia w płatnościach kontrahentów – do 30 dni po terminie.

Z rozmów z naszymi Klientami wynika, że rozwijające się firmy potrzebują prostych i niezawodnych narzędzi, usług i procesów. Chcą zapewnić sobie nie tylko kapitał do rozwoju, ale również dostęp do najnowszych technologii oraz ekspertów z różnych dziedzin. Aby sprostać ich oczekiwaniom, poszukiwaliśmy nowych rozwiązań, które poprawią ich płynność finansową. Chcieliśmy, aby była to usługa uzupełniająca nasze istniejące rozwiązania – kredyt w Banku BNP Paribas i faktoring od BNP Paribas Faktoring. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na współpracę z Monevia i w pełni online’owe usługi finansowania faktur – mówi Aneta Samul, Product Owner Value Added Services w Banku BNP Paribas, odpowiedzialna za ten projekt.

Więcej na ten temat: