Zeberka.pl: 7 zdrowych nawyków, o których warto pamiętać na co dzień

Szczupła sylwetka, świetna kondycja skóry, włosów i paznokci, zdrowy duch w zdrowym ciele oraz pozytywne samopoczucie. Większość z nas marzy o wspomnianych elementach, które mają wpływ na dobrostan zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Marzenia warto wcielać w rzeczywistość i zamieniać w cele, które można osiągnąć, stosując się do kilku sprawdzonych zasad.

Woda stanowi niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, a mimo to często o niej zapominamy. Spożycie wody powinno wynosić od 1,5 do 2 litrów dziennie, a w przypadku zwiększonego wysiłku fizycznego lub wysokiej temperatury otoczenia, nawet więcej. Picie odpowiedniej ilości wody sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki, a nawet zrzuceniu wagi. Zapobiega bólom głowy i przemęczeniu. Wody nie można napić się na zapas, powinna być dostarczana do organizmu małymi łykami nawet wtedy, kiedy nie chce nam się pić. Poprawnym nawykiem jest ustawienie koło siebie butelki tak, aby przypominała o potrzebie skorzystania z niej.

Prosta sylwetka to nie tylko prezent dla naszego kręgosłupa, lecz również dla samopoczucia. Odkryto, że osoby wyprostowane czują się pewniejsze siebie i bardziej zadowolone. Trudno się temu dziwić, łatwo sprawdzić, że kiedy jesteśmy zgarbieni i skuleni, trudniej odczuwamy pozytywne bodźce. Prosta postawa ciała sprzyja także koncentracji i dodaje energii.

Więcej na ten temat: